Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Tkaniny boucle na metry

Boucle to przędza pętelkowa, która jest ozdobnie skręcona, może być z pętelkami lub węzełkami. Wielkim atutem tej tkaniny jest fakt, że nie widać na niej nierównych szwów, a to za sprawą nieregularnej powierzchni. Ta cecha tkaniny boucle powinna być sporą zachętą dla adeptów sztuki szycia, by zwrócili uwagę na tę tkaninę. To miękka tkanina nadająca się na płaszcze, marynarki, spódnice, sukienki. Zobacz również wełny w kratę dostępne w naszej ofercie.

Jeśli poszukują Państwo nietypowych materiałów, dzięki którym będziecie mogli popuścić wodze fantazji podczas szycia wymarzonych kreacji, polecamy tkaninę boucle. To jeden z bardziej charakterystycznych materiałów, pozwalających na wyczarowanie oryginalnych okryć wierzchnich, ale także swetrów, marynarek czy garsonek.

Boucle – niecodzienna tkanina

Nazwa tego ciekawego materiału pochodzi z języka francuskiego i znaczy: „pętelka”, „kręcony”, „kędzierzawy”. I w zasadzie już samo to wystarczy, by opisać i nadać mu odpowiednich cech. Boucle bowiem to inaczej przędza pętelkowa, której wyróżnikami wyraźnie widoczne, skręcone węzełki. Do bezsprzecznych zalet tej tkaniny należy fakt, że wszelkie nierówne szwy nie będą na niej widoczne, a siłą rzeczy muszą wystąpić – a to za sprawą jej nieregularnej powierzchni. Jeśli dopiero zaczynają Państwo swoją przygodę z szyciem, boucle może być dla Was idealnym materiałem „szkoleniowym”.

Do czego wykorzystać boucle?

Tkanina boucle od lat porównywana jest do tych wykorzystywanych w szwalniach Chanel. Nic w tym dziwnego – charakterystyczna garsonka tego domu mody jak żywo przypomina właśnie przędzę pętelkową. Dzięki temu boucle zyskuje także na charakterze: kojarzy się z elegancją, klasą i szykiem. Mimo to jest jednak materiałem dosyć uniwersalnym. Jej bogactwo wzorów, kolorów, wielkość supełków wprost zachęca do tworzenia z jej udziałem modowych eksperymentów. Świetnie będą wyglądać zarówno wykonane z niej proste sukienki bez ramion, jak i oversizowe marynarki z rękawem ¾. Grubość materiału warto dostosować zgodnie z jego przeznaczeniem. Miękkość materiału gwarantuje komfort noszenia, a piękny wygląd – elegancję nawet w przypadku bardziej nonszalanckich stylizacji. Warto dodać, że materiał w zasadzie się nie gniecie, dzięki czemu jest jednym z tych bardziej komfortowych w noszeniu i praktycznych w utrzymaniu.

Budowa sklepu internetowego: netPOINT