Wyświetlanie 1–12 z 53 wyników

Szantung jedwabny – naturalna tkanina

Szantung to rodzaj bardzo eleganckiej, jedwabnej tkaniny wykonanej z surowej przędzy, z charakterystycznymi nieregularnie rozłożonymi, grudkowatymi zgrubieniami. Cienka, miła w dotyku, ale jednak lekko sztywna tkanina – brzmi dosyć surowo, prawda? Jednak tylko w taki sposób jesteśmy w stanie przybliżyć Państwu szantung jedwabny, tkaninę której cechą charakterystyczną są nieregularnie rozłożone zgrubienia. Jeśli poszukują Państwo materiału, który nada się zarówno do uszycia sukienki, marynarki, płaszcza, jak i zasłon czy poszewek – zapraszamy do zapoznania się z bogactwem tej kategorii.

Ciekawa odmiana jedwabiu

Szantung należy do rodziny tkanin jedwabnych, wykonanych z surowej (nieoczyszczonej) przędzy o wypukłej fakturze. To między innymi ona świadczy o jego wyjątkowości i nadaje mu niezwykłego charakteru. Jego nazwa również ma ciekawą genezę: pochodzi bowiem od nazwy chińskiej prowincji, w której na początku XX wieku produkowano różne tekstylia. Można zatem śmiało zaryzykować stwierdzenie, że szantung to jedwab inny niż wszystkie. Zwłaszcza że na początku wykonywano z niego głównie „domowe” akcesoria – jak zasłony czy obrusy. Obecnie nie sposób nie spotkać go w kolekcjach światowych wybiegów, ponieważ nadaje się do szycia sukienek, spódnic, casualowych marynarek, a nawet garsonek czy krawatów, które nadają się do mniej formalnych stylizacji. Jego nieco chropowata struktura sprawia, że niezależnie od elementu garderoby, będziemy w nim prezentować się stylowo i bardzo, ale to bardzo nowocześnie.

Jedwab naturalny – szantung w ofercie Manufaktury Tkanin

W naszej ofercie mogą znaleźć Państwo różne rodzaje szantungu – w zależności od przeznaczenia materiału. Znaleźć można u nas zarówno szantung gładki, jak i w delikatne wzory, o delikatnym połysku lub bez. Jako tkanina, z której można uszyć niemal wszystko, już na zdjęciach robi wrażenie, dlatego ma szansę zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wszystkich prezentowanych modeli.

Budowa sklepu internetowego: netPOINT