Wyświetlanie 1–12 z 51 wyników

Wiskoza to tkanina naturalna, pozyskiwana  z  różnych rodzajów drzew i poddawana procesom technologicznym. Główną zaletą tego materiału jest przewiewność, miękkość i lekkość. Latem  świetnie sprawdza się w noszeniu, jest bardzo przyjemna dla ciała i bardzo je chłodzi. Wyglądem i dotykiem przypomina jedwab. To uniwersalna i wielofunkcyjna tkanina, bardzo lubiana i doceniana przez klientów. Zapewnia niebywały komfort w noszeniu i użytkowaniu. Wiskoza nadaje się do prania w wodzie, nie wymaga podszewki.


Wiskoza tkanina z włókien roślinnych

Wiskoza to włókno chemiczne, jest ono jednak pobierane z naturalnych włókien roślinnych. Dlatego też wiskozę zaliczamy zarówno do włókien pochodzenia naturalnego (np. tkaniny bawełniane), jak i chemicznego (np. poliester). Materiał ten może być również znany pod angielską nazwą rayon. Warto wiedzieć, że jest ona pozyskiwana z surowców odnawialnych, które mają naturalne pochodzenie. Jest to materiał lejący się. Świetnie nadaje się do luźnych koszul bądź spływających, lekkich sukienek. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu jest przewiewny i chłodzi skórę podczas cieplejszych dni.

Wiskoza na metry

W naszym sklepie znajdą Państwo kolorowe, przykuwające uwagę wzory. Wiskoza materiał idealnie sprawdzi się do stworzenia ciekawych i modnych strojów, w których będziemy czuć się pewnie i atrakcyjnie. Ubrania z wiskozy będą przepuszczać powietrze, zapewniając nam lekkość i swobodę. Będzie idealna dla osób wrażliwych, jako że nie uczula i nie podrażnia skóry. Korzystając z wiskozy tkaniny trzeba pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji. Niestety jest to materiał podatny na zagniecenia. Aby zmniejszyć widoczność zagnieceń, warto wybrać materiał pełen wzorów, które zakryją ewentualne mankamenty. Wiskoza jest również podatna na rozciąganie, szczególnie kiedy jest mokra. Należy prać ą w niskich temperaturach, najlepiej w 30 stopniach. Niektóre rodzaje wiskozy mogą się kurczyć w gorącej wodzie. Warto suszyć ubrania na płasko, zwłaszcza te ciężkie, aby zapobiec ich rozciąganiu. Jest to tkanina, która wymaga odpowiedniego i dokładnego wysuszenia w celu ochrony przed pleśnią. Podczas prasowania należy obrócić odzież na lewą stronę, a podczas przechowywania lepiej położyć je na płasko niż powiesić na wieszaku. Chociaż wiskoza materiał jest trudniejsza do pielęgnacji, to klienci coraz chętniej po nią sięgają przez wzgląd na jej funkcjonalność, przyjemny dotyk oraz przewiewność.

Budowa sklepu internetowego: netPOINT