Wykończ swoją kreację – guziki ozdobne

Guziki. Niepozorny dodatek, który towarzyszy nam od wielu, wielu lat. Już w XIII wieku zostały użyte po raz pierwszy w celach praktycznych – jako element zapinający ubranie. To ich podstawowa rola, która pozostała z nami do teraz. Z czasem jednak stały się również elementem dekoracyjnym. Guziki ozdobne występujące w wielu wzorach i kolorach mogą znacząco odmienić styl kreacji. Dawniej – piękne i błyszczące, świadczyły o statusie i majętności. Obecnie – stanowią gadżet dekoracyjny i mówią dużo o naszym stylu.

Guziki kolorowe, okrągłe, kwadratowe… Świetny dodatek krawiecki

Oprócz pojawiania się guzików w celu stricte funkcjonalnym – jako zapinanie odzieży, mocowanie jej elementów, czy jako element wyrobów tekstylnych, takich jak pościele czy śpiwory, ważniejsze wydaje się teraz ich przeznaczenie artystyczne i ozdobne. Istnieje wiele ich rodzajów – mają różne kształty, kolory, a czasem nawet… wzory. Dla lubiących minimalizm świetnie nadadzą się dobrane pod kolor ubrania guziki kolorowe. Osoby lubiące się wyróżnić wybrać mogą fantazyjne kształty – guziki okrągłe w kontrastowej barwie będą świetnie wyglądać przy ciepłym kardiganie, a guziki kwadratowe ozdobią gładką koszulę, dodając jej charakteru. Dobrane do wizytowego stroju guziki sygnowane mogą podkreślić jej elegancki charakter.

Guziki – sklep Manufaktura Tkanin

Manufaktura Tkanin oferuje różne rodzaje guzików, pozwalając na wieloraki dobór ich do odzieży i tekstyliów, takich jak materiały płaszczowe czy żakardy. Zarówno proste i klasyczne, jak i wyszukane rodzaje zapięć do odzieży – każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Sprawdź, jakie ozdobne guziki oferujemy i razem z nami dopnij swoją stylizację… na ostatni guzik!