Wyświetlanie 1–12 z 284 wyników

Wykończ swoją kreację – guziki ozdobne

Guziki. Niepozorny dodatek, który towarzyszy nam od wielu, wielu lat. Już w XIII wieku zostały użyte po raz pierwszy w celach praktycznych – jako element zapinający ubranie. To ich podstawowa rola, która pozostała z nami do teraz. Z czasem jednak stały się również elementem dekoracyjnym. Guziki ozdobne występujące w wielu wzorach i kolorach mogą znacząco odmienić styl kreacji. Dawniej – piękne i błyszczące, świadczyły o statusie i majętności. Obecnie – stanowią gadżet dekoracyjny i mówią dużo o naszym stylu.

Guziki kolorowe, okrągłe, kwadratowe – świetny dodatek krawiecki

Oprócz pojawiania się guzików w celu stricte funkcjonalnym – jako zapinanie odzieży, mocowanie jej elementów, czy jako element wyrobów tekstylnych, takich jak pościele czy śpiwory, ważniejsze wydaje się teraz ich przeznaczenie artystyczne i ozdobne. Istnieje wiele ich rodzajów – mają różne kształty, kolory, a czasem nawet… wzory. Dla lubiących minimalizm świetnie nadadzą się dobrane pod kolor ubrania guziki kolorowe. Osoby lubiące się wyróżnić wybrać mogą fantazyjne kształty – guziki okrągłe w kontrastowej barwie będą świetnie wyglądać przy ciepłym kardiganie, a guziki kwadratowe ozdobią gładką koszulę, dodając jej charakteru. Dobrane do wizytowego stroju guziki sygnowane mogą podkreślić jej elegancki charakter.

Guziki – sklep Manufaktura Tkanin

Manufaktura Tkanin oferuje różnego rodzaju guziki, pozwalając na wieloraki dobór ich do odzieży i tekstyliów, takich jak materiały płaszczowe czy żakardy. Znajdują się tu zarówno proste, jak i wyszukane rodzaje zapięć do odzieży – każdy więc odnajdzie tu to, czego potrzebuje. Spośród klasycznych wzorów, w ofercie znajdują się jednokolorowe guziki w stonowanych odcieniach takich jak brąz, czerń, szary czy biały. Są one często okrągłe lub kwadratowe. Możemy również spotkać się z bardziej oryginalnymi, zdobionymi guzikami, które będą posiadały liczne cyrkonie, kamienie czy perły oraz nietypowe kształty. Dostępne w naszym sklepie guziki wykonane są głównie z metalu oraz tworzyw sztucznych. 

Detale odgrywają w produkcji guzików ogromną rolę, ponieważ to one wpływają na to, jak ostatecznie wygląda dane zapięcie. Symetria wzorów, pełne wykończenie barwnikiem czy brak uszczerbków na guziku to ważne cechy, które należy sprawdzić przed wypuszczeniem ich do sprzedaży. Manufaktura Tkanin posiada w swojej ofercie guziki, które wykonane są z należytą starannością i dokładnością. Sprawdź, co aktualnie dostępne jest w ofercie i razem z nami dopnij swoją stylizację… na ostatni guzik!

Budowa sklepu internetowego: netPOINT