Wyświetlanie 1–12 z 19 wyników

Materiały welurowe i aksamitne

Welur przez wiele lat był uznawany za materiał bardzo ekskluzywny, którego używanie zarezerwowane było jedynie dla sfer wyższych. Z czasem wyszły one z mody, gdyż uznano je za zbyt ciężkie i kojarzyły się one z zamierzchłą przeszłością. Od jakiegoś czasu powracają one jednak do łask, zyskując coraz większe grono swoich wielbicieli, szczególnie w elementach garderoby w okresie zimowym.

Cechy materiałów welurowych

Materiały aksamitne i welurowe posiadają miękkie i puszyste pokrycie włosowe, nazywane meszkiem. Jego strukturę możemy porównać do skórki brzoskwini. Wydawać by się mogło, że są to materiały bardzo delikatne – jednak nic bardziej mylnego. W rzeczywistości jest to bardzo wytrzymała i mocna tkanina, która wykazuje się dużą odpornością na rozrywanie i rozciąganie. Nic więc dziwnego, że tkaniny welurowe stają się częstym wyborem rodziców, nie tylko jeżeli chodzi o elementy garderoby pociechy, ale też w przypadku elementów dekoracyjnych wnętrza. Aksamit jest też bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości, nie ma większych problemów z jego czyszczeniem i nie wymaga skomplikowanej pielęgacji, co przy małych dzieciach jest dużą zaletą.

Zastosowanie weluru

Welur jest to materiał o naprawdę bardzo szerokim zastosowaniu i wielu atutach. Przez konsumentów doceniany jest zwykle z powodu stosunkowo niskiej ceny i ciekawego wyglądu. Jest też niezwykle miękki i przyjemny w dotyku. Z kolei projektanci i krawcy często decydują się na korzystanie tej tkaniny ze względu na możliwość tworzenia eleganckich, ale też trwałych rzeczy. Jeżeli również poszukujesz tego rodzaju materiału, w naszym sklepie znajdziesz welur na metry go w wielu odcieniach i wzorach! Sprawdź sam!

Koniecznie zobacz też naszą ofertę na jedwabie na metry!

Budowa sklepu internetowego: netPOINT