Wyświetlanie 1–12 z 57 wyników

Elegancka wełna w prążki

Wełna jest naturalnym włóknem, które uzyskiwane jest z sierści owiec, lam, królików i kóz. Uzyskuje się ją poprzez strzyżenie zwierząt. Świetnie nadaje się ona do produkcji wysokiej jakości wyrobów włókienniczych. W zależności od rodzaju i gatunku zwierzęcia otrzymujemy różne rodzaje wełny, które różnią się od siebie grubością, strukturą oraz poziomem miękkości. W naszej ofercie znaleźć możesz popularne i uwielbiane przez naszych klientów materiały wełniane w prążki.

Zalety wełny w prążki

Materiały wełniane w prążki przede wszystkim sprawiają, że jest nam bardzo ciepło. Wełna charakteryzuje się bowiem niezwykle wysoką izolacyjnością cieplną. Dzieje się tak, ponieważ w strukturze włókna wełnianego zatrzymuje się dużo powietrza. W ten sposób nawet stosunkowo cienkie tkaniny powodują, że jest nam ciepło. Ponadto wełna jest higroskopijna – dobrze separuje wilgoć od naszej skóry. Stanowi więc bardzo higieniczne rozwiązanie.

Z praktycznego punktu widzenia ma ona równie wiele zalet. Przede wszystkim nie gniecie się, ponieważ jej włókna są bardzo sprężyste. Nie brudzi się, można wręcz powiedzieć, że jest ona plamoodporna. Wykazuje również odporność na wysokie temperatury, dlatego to właśnie wełnę stosuje się w produkcji koców gaśniczych. Jeżeli chcesz więc uszyć wytrzymałe i praktyczne ubrania – koniecznie zdecyduj się na nasze materiały wełniane w prążki!

Jak dbać o tkaniny wełniane?

Produkty, które uszyjesz z naszej wełny w paski na metry wymagają specjalnej pielęgnacji – wówczas będą mogły służyć Wam przez lata. Wełna owszem jest odporna na brud i nie przyciąga kurzu, jednak raz na jakiś czas dobrze jest ją odświeżyć. Możesz ją wytrzepać i wywietrzyć, ale czasami konieczne okazuje się jej wypranie. Najlepszą opcją jest czyszczenie chemiczne – bez namaczania. Ewentualnie możesz zdecydować się na pranie ręczne z delikatnymi detergentami przeznaczonymi do wełnianych tkanin. Zdecydowanie wystrzegaj się natomiast prania tego typu materiałów w pralce!

Sprawdź też naszą ofertę na równie ciepłe materiały welurowe!

Budowa sklepu internetowego: netPOINT