Wyświetlanie 1–12 z 751 wyników

Jedwab naturalny – najbardziej ekskluzywna tkanina

Zadziwia delikatnością, miękkością, połyskiem i wytrzymałością. Niezmiennie od wieków budzi podziw. Odkrycia archeologiczne dowodzą, że to Chińczycy jako pierwsi posiedli tajemnicę wytwarzania jedwabiu około 3600 roku p.n.e. i pilnie jej strzegli 2000 lat. Jedwab to włókno pochodzenia zwierzęcego, pozyskiwane z kokonu jedwabnika morwowego lub dębowego, z którego przędzy produkowana jest tkanina także nazywana jedwabiem. Jedwabie nie należą do najtańszych tkanin, ze względu na żmudny i dosyć kosztowny proces ich uzyskiwania, jednak walory tkanin jedwabnych są niezaprzeczalne. Kiedyś materiał zarezerwowany do szycia szat królewskich, ornatów biskupich i sukni balowych. Dzisiaj jedwab naturalny nie jest zarezerwowany dla wybranych grup społecznych i określonego rodzaju ubrań. Jedwabną garderobę może nosić każdy. A ponieważ jedwabna tkanina posiada wiele różnych wcieleń, to i suknię balową, bluzkę, spódnicę, marynarkę, apaszkę, krawat, a nawet pościel i bieliznę można uszyć z jedwabiu.

Najpopularniejsze tkaniny jedwabne

O rodzaju tkaniny najczęściej decyduje splot i sposób pozyskiwania nici. Do najpopularniejszych tkanin jedwabnych należy satyna, krepa, tafta, szantung, szyfon, żorżeta.

  • Satyna – gładka, miękka, z jednej strony matowa, z drugiej błyszcząca – idealna na pościel.
  • Żorżeta – matowa, ziarnista powierzchnia, splot płócienny – preferowana na sukienki, bluzki, wyroby galanteryjne.
  • Krepa – ziarnista powierzchnia, miękka, bardzo dobrze się układa (na sukienki, bluzki).
  • Szantung – tkanina o charakterystycznym zgrubieniu w wątku (żakiety, marynarki).
  • Szyfon – tkanina cienka, przeświecająca (na bluzki, bieliznę).
  • Tafta – gęsta, sztywna, szeleszcząca, dająca efekt mieniącej się tkaniny (stroje wieczorowe).

Gdzie najlepiej zakupić tkaniny jedwabne?

Jedwabie na metry są mocną pozycją w naszym sklepie internetowym. Duży wybór tkanin jedwabnych, bogata kolorystyka, ciekawe wzory – dla nas ważne jest zadowolenie klienta. Przesyłamy próbki, doradzamy. Jeśli szukasz sprawdzonej hurtowni z tkaninami jedwabnymi – jesteś w dobrym miejscu. Jeśli poszukujesz również innych materiałów wysokiej jakości, to polecamy serdecznie nasz kaszmir czy bawełny.

Budowa sklepu internetowego: netPOINT