Wyświetlanie jednego wyniku

Włoska wiskoza z acetatem.

Tkanina Cady jest dwustronna: po jednej stronie matowa żorżeta, a po drugiej błyszcząca satyna. Materiał jest ciężki, lejący, bardzo plastyczny, pięknie się układa.
Jeśli poszukują Państwo materiału, z którego będziecie mogli wyczarować oryginalne wieczorowe kreacje, polecamy tkaninę cady. To włoska wiskoza z acetatem, której cechą charakterystyczną jest jej dwustronność: po jednej stronie znajduje się matowa żorżeta, a po drugiej – błyszcząca satyna. Podobna do jedwabiu, jest nieco od niego cięższa, jednak to właśnie za sprawą tej właściwości chętniej wybierana jest w kontekście produkcji formalnych kreacji.

Acetat – materiał dla wymagających

Cady lub inaczej acetat to materiał ciężki, lejący, który jednocześnie jest jednak bardzo plastyczny i fantastycznie się układa, współgrając z ruchami użytkownika. To także materiał cechujący się dobrą przepuszczalnością i posiadający świetne właściwości higroskopijne. Choć acetat zwykł kojarzyć się z materiałem podszewkowym, w ostatnim czasie stał się faworytem producentów odzieży. Cady acetatowe stanowi bowiem alternatywę dla innych, bardziej kosztownych tekstyliów, będąc jednocześnie tkaniną bardziej uniwersalną.

Cady acetatowe – alternatywa dla jedwabiu

Jeśli jednak mielibyśmy opisać acetat kilkoma słowami, z pewnością byłby to: blask kobiecości. Kreacje z acetatu idealnie nadają się dla kobiet delikatnych, a jednocześnie ceniących dobre, wysublimowane tkaniny. A cady, której nowoczesny i jednocześnie minimalistyczny design idealnie wpisuje się w aktualne trendy, z pewnością będzie do nich należał. Można z niego wyczarować romantyczne sukienki, lejące spodnie i spódnice, a nawet szykowne kombinezony – zarówno w stylu casualowym, jak i bardziej formalnym. Warto wspomnieć także o jego świetnych właściwościach higroskopijnych, które istotnie wpływają pochłanianie wilgoci, a tym samym podnoszą komfort noszenia wykonanych z niego ubrań. Tkanina acetat pozwala skórze oddychać i co najważniejsze – nie prześwituje. Stanowi idealną alternatywę dla jedwabiu. Będzie zatem świetnym wyborem dla tych z Państwa, którzy od garderoby oczekują przede wszystkim wygody i nienagannego wyglądu.

Budowa sklepu internetowego: netPOINT