Wyświetlanie 1–12 z 163 wyników

Podszewka w ubraniu – dlaczego warto przyjrzeć się jej bliżej?

Kupując ubrania najczęściej skupiamy się na fasonie, kolorystyce. Po rozum do głowy przychodzimy w momencie, gdy odzież źle się układa, odkształca, wypycha, prześwituje. Wówczas przypominamy sobie o podszewce pod odzież. Szyjąc ubrania na miarę u dobrego krawca, z pewnością o tak istotnym detalu fachowiec nie zapomni. Bo podszewka wbrew pozorom to istotna część odzieży. Potrzebują jej i zwiewne kreacje, i marynarki, kurtki i płaszcze, i damskie torebki.

Po co w ubraniach podszewka?

Przede wszystkim trzyma formę ubrań i ukrywa szwy. Dobrze skrojona i wszyta podszewka zapewnia ładne układanie się odzieży i zapobiega “klejeniu się” tkaniny ubraniowej do ciała. Podszewka zapobiega wypychaniu się i wycieraniu garderoby w newralgicznych miejscach (kolana, łokcie, pupa), zapewniając dłuższą żywotność ubrań. Zapewnia estetyczne wykończenie odzieży od wewnętrznej strony. Podszewka (w kontrastowym kolorze, o intrygującym wzorze lub wręcz przeciwnie – delikatnej tonacji) może ożywić bądź uspokoić stylizację, nadać jej charakteru.

Materiał na podszewki nie powinien być dziełem przypadku

Wybór tkaniny na podszewki zależy od rodzaju tkaniny użytej do uszycia ubrania i funkcji odzieży. Każda tkanina ubraniowa i podszewkowa ma swoje charakterystyczne cechy i sposób układania się. Do wyściełania grubszych ubrań będziemy potrzebowali podszewki z mięsistego materiału, świetnie nada się wtedy żakard, z kolei do zwiewnych idealnym wyborem będą materiały bardziej delikatne i miękkie np. jedwabna satyna. Podszewka z ubraniem powinna tworzyć funkcjonalną i estetyczną całość.

Tkaniny podszewkowe – kupuj w naszym sklepie internetowym

Różnorodność oferowanych materiałów, wysoka jakość, bogata kolorystyka i wzornictwo tkanin na podszewki plus wygodna forma zakupów – współpraca z nami to gwarantowana satysfakcja.

Budowa sklepu internetowego: netPOINT