Wyświetlanie 1–12 z 53 wyników

Poliester – materiał syntetyczny

Materiał poliester to syntetyk. Jedną z jego zalet, która ucieszy osoby dbające o ekologię, jest fakt, że może powstawać w wyniku recyklingu, np. wykorzystując zużyte butelki lub stare ubrania. Ten popularny materiał jest często wykorzystywany do produkcji odzieży. Poliestry są uniwersalną tkaniną, która ma wiele zalet. Jedną z ciekawszych i bardzo przydatnych w codziennym użytkowaniu jest ta, że poliester materiał jest niehigroskopijny. Oznacza to, że nie pochłania wody. Dlatego też często wykorzystywany jest w strojach sportowych. Jest również wysoce odporny na plamy, jako że większość substancji, które brudzą, składa się z wody.

Poliester na metry

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, czy warto kupić poliester na metry, to musisz wiedzieć, że jest to trwały materiał, sprawdzający się w wielu warunkach atmosferycznych. Nie straszny będzie Ci wiatr, a dodając specjalne apretury, poliester zapewni również ochronę przed deszczem. Jest to materiał, który bardzo łatwo się barwi, dlatego można mu nadać najróżniejsze, piękne kolory. Dzięki swoim właściwościom wzory te nie stracą intensywności i i nie spłowieją na mocnym słońcu.

Poliester materiał jest wytrzymalszy niż bawełna, odporny na ścieranie oraz rozdarcia. Niektóre z rodzajów poliestru są również odporne na zagniecenia, bardzo szybko wracają do swojej oryginalnej formy. Poliester najlepiej prać w temperaturze 30-40 stopni, można również ustawić program do delikatnych tkanin. Jeżeli masz pościel z poliestru, to ze względów higienicznych możesz ją wyprać w 60 stopniach, nie powinna się uszkodzić.

Materiał poliester w sklepie Manufaktura

Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem poliestru na metry w naszym sklepie. W ofercie znajdą Państwo zarówno wzorzyste poliestry, żorżetę poliestrową, jak i jednokolorowe bele materiału. Idealnie sprawdzą się do szycia pięknych, przykuwających wzrok koszul czy sukienek.

Budowa sklepu internetowego: netPOINT